Losowy obraz

kartarowerowa2014_16.jpg
powered_by.png, 1 kB
Dzień Dziecka ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: M. Dąbrowska   
15.06.2012.

Dzień Dziecka w Kleszczewie Kościerskim          1 czerwca – Dzień Dziecka- w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim uczniowie spędzili w godzinach popołudniowych ze swoimi rodzicami na rodzinnym festynie promującym „Szkołę bez przemocy”. A atrakcji było co niemiara. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym, którego porządek był jak zwykle w rękach przedstawicieli SU – Natalii Bielang i Dawida Kłopotka. Klasa I (wychowankowie p. Wiolety Kujach) zaśpiewała piosenkę, będącą wyrazem tęsknoty za latem. A do tego jak pierwszaki zatańczyły!
          Uczennice p. Hanny Jankowskiej – Dominika Plona, Julia Różańska, Paulina Zajączkowska – zaśpiewały o tym, że lubią baśnie i zauważają to, co piękne wokół nas. Oj, mają dziewczynki głosy…mają.
         Klasę II – wychowawca p. Krystyna Olszowa – reprezentował Paweł Lange. Usłyszeliśmy w jego wykonaniu wiersz ks. J. Twardowskiego o niegrzecznych dzieciach i ...aniołach, które jak się okazuje, znają szkolne psoty uczniów i nawet je lubią! Paweł tym wierszem próbował podbić serca jury na eliminacjach poezji polskiej w Skarszewach.
         Nasz szkolny chórek ( opiekunowie p. Hanna Jankowska i p. Ireneusz Czaja) usłyszeliśmy w nowym repertuarze. A były to 2 piosenki kociewskie i jedna(!) serbska. Skoro już folklor zagościł na naszej szkolnej scenie, nie mogło zabraknąć Darii Śliwy, bo kto jak kto, ale ona gwarę kociewską zna. Daria recytowała wiersz pt. „ Szyber”.
         Klasa IV – wych. p .Anna Tuchlin – przedstawiła współczesną inscenizację baśni „Kopciuszek”. Przesłaniem tego występu było hasło „W zdrowym ciele- zdrowy duch”. Na zakończenie zobaczyliśmy pokaz akrobatyczny uczennic klasy V – Wiktorii Walkusz i Julii Burczyk.
         Dalsza część spotkania upłynęła na zawodach sportowych. Uczniowie rywalizowali w rzędach pod opieką nauczycieli wych. fizycznego, p. Małgorzaty Konopackiej i p. Macieja Kubika. Szczególną atrakcją był mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami a uczniami, promujący hasło przewodnie VI edycji „Szkoły bez przemocy” – KIBICUJĘ FAIR PLAY. Uczniowie już wcześniej włączyli się do akcji przygotowując plakaty promujące wspomnianą tematykę.
         Nie obyło się też bez pokazu strażackiego, który zawsze budzi wśród uczniów wielkie zainteresowanie. Wielu z nich pewnie marzy o „karierze dzielnego strażaka Sama”.
         Nasi najmłodsi ustawiali się grzecznie w kolejce do pań: Hanny Jankowskiej, Mireli Trawickiej, Marii Netz. Sztuka malowania twarzy dzieci jest paniom doskonale znana, a radość maluchów ogromna. Ci zaś, którzy chcieli malować farbami na wielkich arkuszach, pracowali wytrwale pod opieką p. Wiolety Kujach i p. Moniki Glaner.
         Wszystkim spragnionym łakoci miła zapewne była kawiarenka, serwująca pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Dzieci zostały również obdarowane przez Radę Rodziców lodami oraz nagrodami za zawody sportowe. Słodycze zaś ufundowała Rada Sołecka Kleszczewa, a ich częstowaniem zajmował się sołtys, p. Marian Reszka. Było tych słodyczy , oj było… powinno do następnego roku wystarczyć! Oby całe życie naszych dzieci było tak radosne i pełne słodkości jak tego dnia.

Zapraszamy do galerii

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.