Losowy obraz

a4.jpg
powered_by.png, 1 kB
Bezpieczeństwo nade wszystko ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: M.Dąbrowska   
05.10.2012.

Co nieco o samorządności

w ZSP w Kleszczewie Kościerskim.

Bezpieczeństwo nade wszystko

- hasło na ten rok szkolny.


          Samorząd Uczniowski ZSP w Kleszczewie Kościerskim przygotował tematykę apeli, które będą związane z hasłem „bezpieczeństwo” ( rozumiane w szerokim zakresie) i zostaną przygotowane przez poszczególne klasy.
          Na spotkaniu SU gospodarze klas losowali temat apelu i termin jego realizacji. Jako pierwsza zaprezentowała nam się już 28 września klasa II szkoły podstawowej. Dzieci pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. W. Kujach przygotowały montaż słowno-muzyczny, którego celem było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wykazali się nie tylko znajomością wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również umiejętnościami wokalnymi. A ich choreografia- jak zwykle, gdy występują „maluchy” - wywołała życzliwy uśmiech na twarzach pozostałych uczniów.
          Pani W. Kujach rozdała na apelu nagrody uczniom, którzy brali udział w dwóch konkursach, które wcześniej zorganizowała. W konkursie na rymowankę dotycząca wspomnianej tematyki zostały nagrodzone
K. Lamczyk (Pamiętaj, gdy chodzisz po drodze szczególnie w ciemności, załóż odblaski, jeśli nie chcesz mieć pogruchotanych kości. Droga wtedy bezpieczna ci będzie i będziesz mógł się poruszać po niej wszędzie. Odblaski! Odblaski! Wracajcie do mody, niech nosi je każdy- stary i młody.);
Karolina Zajączkowska (Odblaski bardzo się przydają, gdyż przed wypadkami nas ochraniają. Odblaski noszę – ważna rzecz, wypadkom drogowym mówią – precz
J. Myszkier (W odblaskach zawsze widać mnie, więc warto nosić je.);
A. Wensierska (Gdy chodzisz wieczorami, miej kamizelkę z odblaskami. Gdy chodzisz po drogach, miej odblaski na nogach. Też odblaski miej na głowie, a posłuszne ci będzie zdrowie. Po co zginąć przez samochód? Więc bądź na to gotów! Chodź więc po trawniku i miej odblasków bez liku).
          Natomiast w konkursie plastycznym ,n/t bezpiecznej drogi do szkoły, z oddziału przedszkolnego wyróżnienia otrzymały J. Płoszyńska i S. Kostuch. W kategorii klas I-III nagrodzeni zostali uczniowie: R. Richert, N. Reszka, J. Muszyński, O. Cabaj, L. Zielińska i K. Fabich; w kategorii klas IV-VI – K. Cabaj, A.Wensierska, K. Sturmowska; w kategorii klas gimnazjalnych – A. Lubach, K. Paprocka, J. Cesarz.
          Została również wręczona nagroda D. Lubach, która brała udział w ogólnopolskim konkursie „Trzeźwy umysł” .
          Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że występ klasy II i promowanie przez p. W. Kujach bezpiecznej drogi do szkoły nie będzie syzyfową pracą. Wszak poetycki cytat „Szlachetne zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił” jest nadal aktualne. Tak więc – bezpiecznej drogi do szkoły...i nie tylko.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.