Losowy obraz

okrojone02.jpg
powered_by.png, 1 kB
Ślubowanie klasy I ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: M. Trawicka   
10.11.2012.

          18.10.2012 roku uczniowie klasy I szkoły podstawowej przeżywali bardzo ważne dla siebie chwile, dzień w którym mieli złożyć ślubowanie. Przygotowywali się do niego od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawcy, p. M. Trawickiej. W uroczystości udział wzięli : dyrektor szkoły, p. M. Mischke, w - ce dyrektor, p. K. Olszowa, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły podstawowej. Po powitaniu gości uczniowie klsy I wystąpili w programie artystycznym. Kolejnym etapem było przystąpienie do sprawdzianu wiedzy, uśmiechu, sprawności i znajomości zasad ruchu drogowego. Po wykonaniu zdań otrzymali brawa co było dowodem na pomyślne zaliczenie zadań. Wreszcie przystąpili do ślubowania, po czym pan dyrektor pasował ich na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim, a pani dyrektor przypięła im znaczki szkolne z wizerunkiem Patron Szkoły. Opiekunka SKO, p. K. Kulas wręczyła im książeczki oszczędności z wkładem 1 zł. zachęcając ich do oszczędzania na wymarzony cel. Aby tradycji stało się zadość, złożyli odcisk swojego palca w kronice szkolnej. Uczniowie klasy II, w krótkich wierszykach, radzili im, jak powinni zachowywać się w szkole, aby odnosić sukcesy. W prezencie od starszych kolegów otrzymali zestaw klocków do klasy, by w wolnych chwilach rozwijać swoją kreatywność. Ważnym momentem dla dzieci było wręczenie im przez rodziców " Rożków obfitości", bo przecież taki rożek dostaje się tylko raz. Potem zrobili zdjęcia pamiątkowe i poszli do klasy, by razem świętować ważny i uroczysty dzień. A w klasie następne niespodzianki; ciasta, owoce, napoje i ...piękny tort z napisem " Ślubowanie" i 20 świeczek, które trzeba było razem zdmuchnąć, aby nauka wszystkim szła świetnie. Następnego dnia wszyscy uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni i przy pomocy pana woźnego posadzili przed szkołą swoje drzewko, które będzie rosło razem z nimi. Drzewko, to świerk srebrny, obecnie ma 7 lat. Pierwszoklasiści nadali mu imię Jacek oraz obiecali solidną opiekę.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.