Losowy obraz

a2.jpg
powered_by.png, 1 kB
Kronika 1980-88 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek M.   
17.04.2008.

Rok szkolny 1985/86:

Wykaz nauczycieli Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 1985/86 :

M.Mischke - dyrektor B.Pujdak T.Burczyk W.Pilarska J.Bielaszewska M.Celej
A.Pindela K.Olszowa Z.Trzos M.Dąbrowska B.Pałubicka G.Prętka
E.Krysiak K.Kowalczyk K.Wierzba R.Jażdżewska B.Ptak H.Knuta

01.09.1985 PIERWSZY Dzwonek Nowy rok szkolny - rozpoczęliśmy go w dobrych nastrojach pełni werwy ?!!!. Na zasłużoną emeryturę odszedł wieloletni dyrektor naszej szkoły p.H.Knuta, jego stanowisko objął p.M.Mischke.  
10.09.1985 Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów - uroczystość uświetniły występy uczniów, upominki od Komitetu Rodzicielskiego oraz książeczki SKO ufundowane przez bank z pierwszym wkładem dla uczniów kl.I oczywiście.Uczniowie: A.Aniśko, P.Balicki, R.Berak, P.Borzyszkowski, S.Burczyk, E.Chraniuk, E.Czaja, P.Grabowski, D.Iwaszkiewicz,K.Jasiecka, K.Kołtonowska, S.Ksepka, M.Nawrocki, M.Osowski, B.Rutkowska, H.Smuda, T.Stencel, S.Szczepańska, M.Trzos, D.Wroński, S.Bielang, W.Dobaczewska, M.Dziczek, M.Kiszkenów, M.Król, J.Machajewska, M.Menczykowska, R.Piankowski, I.Piłat, M.Porazik, E.Prześrut, M.Reszka, R.Spychalska, B.Strzelka, M.Wrońska.  
styczeń 1985 W przeddzień ferii zimowych nauczyciele wraz z Komitetem Rodzicielskim zorganizowali tzw. "Choinkę noworoczną" dla wszystkich uczniów. zdjęcie
14.06.1985 Pożegnanie KLasy VIII i ich wychowawczyni p.Ewy Krysiak - uroczysty apel odbył się na dziedzińcu szkoły, nie obyło się oczywiście bez przysłowiowej łezki w oku. zdjęcie

Rok szkolny 1986/87


M.Mischke - dyrektor B.Pujdak T.Burczyk W.Pilarska J.Bielaszewska M.Celej
A.Pindela K.Olszowa Z.Trzos M.Dąbrowska B.Pałubicka G.Prętka
Z.Potocki K.Kowalczyk K.Wierzba R.Jażdżewska B.Ptak H.Knuta

wrzesień 1986 Pani J.Bielaszewska ze swoimi maluchami (zerówka) na szkolnym boisku ..... zdjęcie
wrzesień 1986 Pani K.Olszowa ze swoimi pierwszakami ... zdjęcie
wrzesień 1986 Pani R.Jażdżewska z klasą IIa ... zdjęcie
wrzesień 1986 Pani B.Pałubicka ze swoimi ósmoklasistami ... zdjęcie
zima 1986/87 Pani A.Pindela z klasą VII ... zdjęcie
wrzesień 1986 Klasa VI w czasie długiej przewy "Kto mleko pije, ten długo żyje" ... zdjęcie
zima 1986/87 Pan M.Głodek na posterunku dba o ciepełko ... zdjęcie
24.05.1987 WYJAZD na KASZUBY - zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego, pierwszy postój Wieżyca potem podróż wzdłuż kaszubskich jezior Ostrzyckiego , Raduńskiego ... zdjęcie
wiosna 1987 XV Konfrontacje Teatru Amatorskiego w Bożympolu naszą szkołę reprezentuje szkolny zespół "HARCELINKI" prowadzony przez p.K.Olszową. Nasi koledzy i koleżanki otrzymali wyróżnienie BRAWO !!! zdjęcie
01.05.1987 W bieżącym roku po raz pierwszy w Zblewie odbył się pochód pierwszomajowy, delegacja uczniów naszej szkoły również w nim uczestniczyła zdjęcie
czerwiec 1987 Absolwenci naszej szkoły w otoczeniu pracowników - żegnamy klasy VIII !!! Powodzenia ... zdjęcie

Rok szkolny 1987/88


M.Mischke - dyrektor B.Pujdak T.Burczyk J.Bielaszewska M.Celej A.Pindela
Z.Trzos K.Olszowa M.Dąbrowska B.Pałubicka J.Smidth Z.Potocki
K.Kowalczyk K.Wierzba B.Ptak  R.Laniecki  

wrzesień 1987 Uczymy się bawiąc .... nowa grupa przedszkolna pod kierunkiem p.J.Bielaszewskiej... zdjęcie
11.09.1987 Ślubują PIERWSZAKI : A.Borowicz, A.Celej, L.Cherek, S.Chociaj, A.Chyła, I.Cysarz, P.Czaja, B.Dąbrowski, B.Dittmer, E.Dittmer, K.Gdaniec, D.Jurczyk, A.Kapowski, W.Kasiński, M.Kerlin, A.Kiszkenów, M.Kowalczyk, W.Kołtonowski, R.Labuda, B.Myślisz, M.Prześrut, P.Różański, E.Rutkowska, M.Stobba, J.Syski, D.Szulc, A.Swobodzińska, A.Świeczkowska, K.Wieczorek, J.Wirkus, M.Żołądek opiekun p.Z.Trzos.  
wiosna 1988 Pracowity rok dla zespołu "HARCELINKI" biorą udział w licznych imprezach międzyszkolnych, wyjeżdżają z przestawieniami kukiełkowymi do innych miejscowości - opiekun K.Olszowa.  
20.04.1988 WYJAZD "HARCELINEK" na Wojewódzki przegląd Teatrów Lalkowych do Gdańska do Teatru "Miniatura" - nasz zespół zajął I miejsce za przedstawienie "Złoty Promyczek" a Joanna Koziczkowska otrzymała nagrodę indywidualną za rolę w tymże przedstawieniu.  
15.05.1988 WYJAZD "HARCELINEK" na MIĘDZYWOJEWÓDZKI przegląd Teatrów Lalkowych do Strzelna K/Pucka - nasz zespół ponownie zajął I miejsce za przedstawienie "Złoty Promyczek" a tym razem Katarzyna Czaja otrzymała nagrodę indywidualną za rolę w tymże przedstawieniu.  
19.06.1988 Pożegnanie klasy VIII - ostatnie pamiątkowe zdjęcia z wychowawczyniami i p.R.Lanieckim !!! Powodzenia życzymy wszystkim ...  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.