Losowy obraz

okr_2013_17.jpg
powered_by.png, 1 kB
Bałtycki Festiwal Nauki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Bahr Z.   
18.04.2008.

 

 "V Bałtycki Festiwal Nauki"

24 maja uczniowie z I i II klas gimnazjalnych brali udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki organizowanym na Politechnice Gdańskiej. Na dziedzińcu uczelni byli świadkami   Imageróżnych doświadczeń fizycznych:

  - wyładowań atmosferycznych,
  - podziału sześciokąta,
  - napedów z użyciem energii świetlnej,
  - wpływu helu na głos ludzki,
  - rozchodzenia sie fal,
  - działania wahadła matematycznego itd.

Uczniowie zwiedzili również czytelnie Politechniki oraz oglądali prace studentów z wydziału architektury. Bardzo ciekawy był wykład "Leczenie złamanych serc i nieszczelnych pecherzy". Pracownicy politechniki zademonstrowali działanie przyrządu do podtrzymywania akcji serca w czasie operacji, a także pokazali jak kształtować cewkę moczową przed niekontrolowanym wyciekiem. Na wydziale mechanicznym uczniowie podziwiali pojazd wykonany przez studentów oraz spotkanie z mechatroniką.
Wyjazd okazał się wielkim przeżyciem, wzbogacającym wiedzę i zainteresowania naukami technicznymi wśród uczniów.

 
« poprzedni artykuł
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.