Losowy obraz

P1060372.JPG
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
ZWYKŁA - NIEZWYKŁA KATECHEZA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Z. Bigilski   
30.03.2015.


   We wtorek 10 marca 2015r nasi gimnazjaliści uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu katechetycznym. Zaproszony przez katechetę gość w osobie ks. Kamila Sobiecha przedstawił naszej młodzieży osobę błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, jej życie i działalność. Mówił, że urodzona niedaleko nas, bo w Nowym Wiecu, Marta od najmłodszych lat znana była ze swej pobożności. A swym odważnym czynem, gdzie w zamian za męża i ojca jednego z pracowników szpitala poszła posprzątać, po chorej na tyfus plamisty salę i sama zaraziła się, a niedługo po tym zmarła, pokazuje, jakim była w rzeczywistości człowiekiem.
  
   W maju 2008r decyzją Ojca św. Benedykta XVI odbyła się Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożej s. Marty Wieckiej we Lwowie na Ukrainie.
   Ponadto ks. Kamil zaprosił nas i nasze rodziny na Uroczystości ku czci bł. Marty Wieckiej, które odbędą się w sobotę 09 maja 2015r w Nowym Wiecu. Dla chętnych będzie również możliwość pielgrzymowania w tym dniu ze Skarszew, bądź Starej Kiszewy do figury siostry Marty w Nowym Wiecu. Kolejnym punktem tego spotkania było zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o bł. Marcie o zasięgu 3 dekanatów: starogardzkiego, skarszewskiego i zblewskiego. Na koniec wszyscy pomodliliśmy się słowami Litanii do bł. Marty Wieckiej i ks. nam pobłogosławił.
                                                         Szczęść Boże!


Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.