Losowy obraz

P6160081.JPG
powered_by.png, 1 kB
W Szymbarku Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Trawicka M.   
20.04.2008.

W Szymbarku.

W środę uczniowie klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Szymbarku. Właśnie tam znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jedną z najciekawszych i zaskakujących budowli w centrum jest dom, który stoi na dachu. Wchodząc do środka naprawdę można stracić równowagę. Jest też autentyczny "Dom Sybiraka", który liczy około 240 lat, replika dworku polskiego, kapliczka, w której zgromadzono dużo przedmiotów związanych z historią Polski i Polaków. W wielkiej sali wisi najdłuższa deska świata. Z tego samego drzewa zrobiony jest też stół ważący około 6 ton. Uczniowie mogli wejść do pociągu jakim wywożono Polaków na Syberię. Zwiedziliśmy też bunkier, było to ogromne przeżycie, gdy odbyła się symulacja nalotu bombowego. Na koniec pobytu w Szymbarku uczniowie samodzielnie piekli kiełbaski w ognisku. Weszliśmy też na Wieżycę, gdzie z wieży widokowej podziwialiśmy piękne krajobrazy. Wycieczka dostarczyła dzieciom i opiekunom wiele atrakcji i emocji. Naprawdę warto tam pojechać.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.