Losowy obraz

nj_11_2014_03.jpg
powered_by.png, 1 kB
Kongres Misyjny w Chojnicach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Kwiatkowska B.   
28.05.2009.

DIECEZJALNY  KONGRES  MISYJNY

 

   16 maja 2009 r. w Chojnicach odbył się Diecezjalny Kongres Misyjny. Wśród ponad pięciuset młodych „misjonarzy” z diecezji pelplińskiej była i grupa 38 uczniów z naszej szkoły wraz z  Proboszczem Parafii ks. kan. Edwardem Kampenem i katechetami: Barbarą Kwiatkowską i Marią Netz.

   Dzieci i młodzież najpierw spotykały się w grupach kontynentalnych. My – przedstawiciele Ameryki zostaliśmy przywitani przez werbistę o. Kajetana, który pracował wśród Indian w Ekwadorze. Misjonarz przedstawił swoją pracę, ciekawie opowiadał o tradycjach, kulturze i życiu codziennym   mieszkańców Ameryki Południowej, zwłaszcza dzieci. Najmłodsi podziwiali z zapałem przywiezione z misji pamiątki i z chęcią prezentowali indiańskie ubiory. Było wiele radości, śpiewów i zabawy.

   Potem udaliśmy się do bazyliki p.w. Ścięcia Jana Chrzciciela, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej  celebrowanej pod przewodnictwem J. E. Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi. Naszą modlitwę i Komunie święte ofiarowaliśmy w intencji misji Kościoła oraz dzieła misyjnego w naszej diecezji.

   Ostatnim etapem Kongresu był koncert zespołów młodzieżowych w chojnickiej Fosie Miejskiej i smaczny posiłek. Zwiedziliśmy też Starówkę Chojnic. Mimo, że szyki trochę krzyżował deszcz wracaliśmy zadowoleni i wszyscy umawiali się już na kolejne spotkanie członków Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

   Teraz czeka nas codzienna praca, modlitwa, dawanie świadectwa wiary, byśmy zgonie z hasłem umieszczonym na pamiątkowych świecach Kongresu, byli „światłem Chrystusa”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.