Losowy obraz

okrojone25.jpg
powered_by.png, 1 kB
Wycieczka do grodu Kopernika ! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: B.Ptak   
08.10.2009.


Wycieczka do Torunia !

W dniach 30 września i 1 października 2009r. odbyła się, realizowana w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem” wycieczka do Torunia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III gimnazjum. Celem jej były nie tylko walory krajoznawcze, ale także rozwijanie wiedzy z matematyki, fizyki i chemii.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Toruń. Piekliśmy również pierniki w Muzeum Piernika. Po kolacji w czasie zabaw wykonywaliśmy różnorodne zadania, m. innymi budowaliśmy wieżę, rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki. Dzień zakończyliśmy interaktywną lekcją historii i spacerem z pochodniami po Forcie IV, w którym nocowaliśmy.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru wśród budynków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Następnie pojechaliśmy do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Oprowadzający nas zawodowi astronomowie pokazali nam największy w Polsce teleskop, a także dwa radioteleskopy. Wprowadzali nas w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji Wszechświata oraz przybliżali najnowsze osiągnięcia badawcze astronomii.

Zapraszamy
do galerii !!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.