Losowy obraz

P6160078.JPG
powered_by.png, 1 kB
Nałogi ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tuchlin A.   
22.11.2010.


Nałogi i ich zgubny wpływ ...

Czy zastanawiałeś się, czym jest wolność w naszym życiu, gdzie przebiegają jej granice? Czy człowiek jest w stanie sam o sobie decydować, czy też jest małą bezwolną drobiną rzuconą w bezmiar kosmosu? Na te pytania próbowała poszukać odpowiedzi klasa III gimnazjum w inscenizacji słowno- muzycznej „Nałogi i ich zgubny wpływ”. Swoim przedstawieniem włączyli się w szeroki ruch oświatowy promujący zdrowie. Zdrowy człowiek, zdrowe społeczeństwo, to doskonałe postawy do osiągnięcia osobistego oraz zbiorowego sukcesu. Szczególną uwagę poświęcili na nałogi odbierające zdrowie milionom Polaków, nikotynizm, alkoholizm, narkomania. Uczniowie starali się pokazać, że uzależnienie jest to chorobliwy stan psychiczny, który polega na wytworzeniu się przymusu przyjmowania pewnych substancji lub wykonywania pewnych czynności i tylko od nas zależy czy ulegniemy tej pokusie.
Puentą spektaklu były słowa zacytowane z utworu C.K. Norwida „Królestwo”

„... Nie niewola ni wolność
– są w stanie uszczęśliwić Cię...
nie! – Tyś osobą: udziałem
twym więcej!...
panowanie nad wszystkim
na świecie – i nad sobą!...”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.