Losowy obraz

DSC00248.JPG
powered_by.png, 1 kB
Święta Tuż Tuż... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Kwiatkowska B.   
22.12.2010.


Kiermasz Świąteczny „Święta Tuż Tuż…”

Już od kilku tygodni trwały w klasach intensywne przygotowania do imprezy środowiskowej organizowanej przez naszą szkołę dla rodziców i lokalnej społeczności. Dzieci i młodzież prześcigały się w pomysłach, by wykonać najbardziej oryginalne ozdoby świąteczne, pamiątki lub smakołyki. niektórych wspomagały mamy, które potrafiły wyczarować „z niczego” prawdziwe cudeńka na choinkę lub dla ozdoby świątecznych domów.
Wreszcie przyszedł oczekiwany wieczór 10 grudnia. Tak opisuje go uczennica kl. VI Karolina Zajączkowska.
Mikołajkowe spotkanie rozpoczęło się jasełkami przygotowanymi przez uczniów kl. II i III gimnazjum. Podobała mi się gra starszych koleżanek i kolegów, ich starannie przygotowane stroje i przepiękne kolędy, które śpiewał szkolny chórek. Potem dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły w rytmie świątecznej piosenki. W mikołajowych czapkach, z kwiatkami w ręku wyglądały jak gromadka wesołych elfów.
Nie zabrakło i mikołaja, który rozdawał dzieciom cukierki. Dostali wszyscy, nawet ci, którzy nie zawsze byli grzeczni. Może ich to zachęci do poprawy?
Później każdy mógł wybierać w atrakcjach. Wielu wzięło udział w loteryjce, w której każdy los wygrywał. Chyba wszyscy znaleźli dla siebie jakieś świąteczne cacko. W tym roku furorę robiły stroiki i ozdoby wykonane z… makaronu. W naszej kawiarence na łasuchów czekały słodkości przygotowane przez niezawodne mamy i babcie. Każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego.
Zapewne w licznych domach mile wspominano to wieczorne przedświąteczne spotkanie w szkole. Przybyło bowiem wielu rodziców, absolwenci szkoły i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Bardzo się cieszyliśmy, że wśród nich byli podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pogoda” w Kleszczewie Kościerskim.
Społeczność szkoły gorąco dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować udaną imprezę.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!! 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.