Losowy obraz

zblewo_11.JPG
powered_by.png, 1 kB
Wycieczka do Gdańska ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tuchlin A.   
05.07.2011.

Wycieczka ...


          14.06. 2011 klasy gimnazjalne pojechały na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem eskapady było odwiedzenie Centrum Hewelianum i udział w zajęciach pokazowych pt. „W krainie ciekłego mrozu”. Uczniom przedstawione zostały właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu, do bardzo niskiej temperatury (-195,8. °C). W ramach zajęć gimnazjaliści zwiedzili wystawę interaktywną „Energia, Niebo i Słońce”, podzieloną na dwie części: Pracownię Energii i Pracownię Nieba.
          W „Pracowni Energii” każde ze stanowisk pokazuje jakiś rodzaj energii (a może ona występować pod wieloma różnymi postaciami) lub przemianę jednej formy energii w inną. W „Pracowni Nieba” głównym wątkiem tematycznym stanowisk tej części ekspozycji jest astronomia. Można tu zapoznać się z budową Układu Słonecznego czy całego Wszechświata, a nawet prześledzić, jak zmieniały się nasze wyobrażenia na ten temat. Odkrywanie tajemnic fizyki i astronomii poprzez wystawę, było bardzo interesujące, w czym pomogli animatorzy.
          Kolejnym etapem wyjazdu było kino Ciemna City Krewetka, gdzie uczniowie obejrzeli losy ekscentrycznego i nieustraszonego pirata, Jacka Sparrow i jego kapitana Barbossą wyruszających w poszukiwaniu Fontanny Młodości. A to wszystko w filmie „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Po projekcji filmowej, pełni wrażeń gimnazjaliści wrócili do Kleszczewa K.


Zapraszamy
do galerii zdjęć !
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.