Losowy obraz

aprzedstaw2014_02.jpg
powered_by.png, 1 kB
PIERWSZAKI ŚLUBUJĄ ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: W. Kujach   
17.10.2011.

Ślubowanie...


          30 września dla naszych pierwszoklasistów był dniem szczególnym, ponieważ zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.
          Uczniowie na tę uroczystość zaprosili dobrą wróżkę, księżniczkę, ale zapomnieli o złej wróżce, która bez zaproszenia przyszła do szkoły i zaczarowała dzieci. Ślubowanie chciano odwołać, ale księżniczka podpowiedziała pierwszakom, co mają zrobić, aby złe zaklęcie przestało działać. Uczniowie wybrali się do 5 krain gdzie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zdobyć przedmioty potrzebne do ich odczarowania. Z wszystkimi zadaniami dzieci bardzo dobrze sobie poradziły, a najwięcej wzruszeń i emocji dostarczyli wszystkim zebranym, gdy zatańczyli Poloneza . Księżniczka odczarowała uczniów i mogli przystąpić do ślubowania.
          Po słowach przysięgi i pasowaniu uczniowie przeszli przez symboliczną bramę Krainy Wiedzy, złożyli odcisk palca w Kronice Szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy Uczniowie klasy II przygotowali upominki dla swych młodszych kolegów. Rodzice również wręczyli swoim pociechom prezenty, a były to kolorowe, pięknie zapakowane rożki wypełnione słodyczami. Następnie uczniowie klasy I zasadzili symboliczne drzewko na terenie szkoły.
          Na zakończenie uroczystości dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców, na którym nie zabrakło słodyczy, owoców i dobrej, miłej zabawy w gronie najbliższych.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.