Losowy obraz

dzdyni2014_27.jpg
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW
Autor: R. Kwartnik   
11.10.2015.
          W dniu 5 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania gimnazjalistów, która składała się z dwóch części.
          Część pierwsza to część oficjalna, która obejmowała uroczyste ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum oraz krótkie wystąpienie pani dyrektor. Część drugą obejmowała pasowanie „na gimnazjalistów” na wesoło. Uczniowie klasy I zostali poddani pięciu próbom. Sprawdzały one ich wiedzę, szybkość, wytrzymałość i umiejętność dobrej zabawy. Uczniowie klasy I przeszli wszystkie te próby pomyślnie i stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum w Kleszczewie Kościerskim.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!

 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Autor: R. Kwartnik   
09.10.2015.          Dnia 2 października 2015 roku odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl. IA i IB pod opieką Wiolety Kujach i Mireli Trawickiej. W uroczystości brali udział również rodzice. Dzieci odświętnie ubrane w birety śpiewały i recytowały chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele się już nauczyły i są pełne zapału do zdobywania wiedzy.
          Składając ślubowanie, pierwszoklasiści zobowiązali się uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po złożeniu przyrzeczenia zostali pasowani specjalnym piórem przez panią dyrektor Iwonę Wysmułek-Śliwę na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów klas starszych powitali pierwszoklasistów w wielkiej, szkolnej rodzinie.
          Impreza się udała, przyniosła nam wiele satysfakcji, a roziskrzone oczy dzieci i ich przejęte miny mówiły same za siebie. Licznie zgromadzeni rodzice byli bardzo wzruszeni i z dumą patrzyli na swoje pociechy.

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!

 
Sprzątanie Świata 2015r.
Redaktor: Administrator   
07.10.2015.

          Akcja „ sprzątanie świata” odbyła się w dniach od 16 do 17 września 2016r. Każda klasa, pod czujnym okiem wychowawców, wybrała się w dogodnej dla nich godzinie.
          Zaopatrzeni w rękawiczki, worki oraz pełni zaangażowania w ratowanie świata, wyruszyliśmy swoimi trasami, gotowi rozprawić się z każdym porzuconym śmieciem. Jak zwykle najbardziej zaaferowani pracą byli najmłodsi. Nie odpuszczali żadnemu papierkowi, puszce, butelce czy folii.
          Na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest czysto, ale uzbieraliśmy kilka worków śmieci. Teraz nasza okolica wygląda jeszcze piękniej. Mimo problemów z systemem gospodarowania odpadami, jaki został wprowadzony kilka lat temu, ludzie dobrze sobie radzą. Świadomość społeczna, dotycząca potrzeby segregacji śmieci, z roku na rok jest coraz większa. Widać to w działaniach ludzi. Dzieci co roku zbierają bardzo dużo makulatury, przynoszą do szkoły zużyte baterie oraz telefony, ciągle zbierają dla potrzebujących plastikowe zakrętki. Świadczy to o tym, iż dostrzegają korzyści płynące z recyklingu.
          Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że działania ekologiczne należy rozpocząć od własnego domu i podwórka. Muszą jeszcze tę wiedzę systematycznie wprowadzać życie. 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 16 z 640
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.