Losowy obraz

dzdyni2014_18.jpg
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
Smacznie i zdrowo ...
Autor: K. Olszowa   
10.06.2015.          Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej zostali zaproszeni w maju tego roku na warsztaty kulinarne do restauracji K 2 w Borzechowie. Zajęcia były bardzo ciekawie poprowadzone przez wykwalifikowanego kucharza pana Marcina. Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania. Mogły też własnoręcznie przygotować „zdrowe” kanapki, sok z marchwi i jabłek oraz surówkę do obiadu. Oczywiście przygotowane kanapki mogły potem zjeść. Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że bardzo wszystkim smakowały, podobnie jak i surówki oraz sok, które były dodatkiem do pysznego obiadu, którym nas poczęstowano.
          Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji programów: „Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa” oraz „Szkoła promująca zdrowie”.
          Oprócz uśmiechów zadowolenia zostawiliśmy w K 2 pamiątkową laurkę.
          Bardzo dziękujemy!


Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
Przygoda z Błogosławioną Martą Wiecką ...
Autor: Z. Bigilski   
10.06.2015.          Po raz pierwszy, na wiosnę tego roku mieliśmy okazję poznać wyjątkową błogosławioną naszych ziem – siostrę Martę Wiecką. Pisaliśmy o tym w artykule z dnia 30 marca 2015r. Z wielką radością muszę stwierdzić, że odpowiedzieliśmy na podwójne zaproszenie ks. Kamila Sobiecha – wikariusza z Parafii św. Marcina ze Starej Kiszewy. Otóż do konkursu wiedzy o bł. Marcie zgłosiło się aż 33 uczniów naszego gimnazjum. Etap szkolny, który odbył się 27 kwietnia br. Wygrała Anna Wensierska z kl. II , a ex aequo 2 miejsca zajęły Julia Woźniak z kl. I i Marika Mindziul z kl. III. Ta trójka naszych uczennic zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu tj. Międzydekanalnego Konkursu pn. „Marta Wiecka Dziś”, o czym za chwilę.
          W międzyczasie zorganizowaliśmy pierwszą naszą pieszą pielgrzymkę ze Skarszew do Nowego Wieca, gdzie znajduje się figura bł. S. Marty Wieckiej i w sobotę 9 maja 2015r., przyłączając się do grupy skarszewskiej, powędrowaliśmy z modlitwą i pieśnią na ustach na uroczystości z okazji VII Rocznicy Beatyfikacji. Początkowo, chęć pójścia wyraziło ponad 20 osób, ale ostatecznie było nas 11-stu. Fotki przedstawiają, co działo się w drodze i na miejscu uroczystości.
          Wracając do konkursu, w czwartek 21 maja 2015 roku w siedzibie OSP Skarszewy odbył się finał I edycji konkursu wiedzy o bł s. Marcie Wieckiej. Warto dodać, że patronat honorowy w tym roku objęli dziekani dekanatów na terenie, których odbędzie się konkurs: skarszewskiego: ks. Ryszard Konefał, zblewskiego: ks. Zenon Górecki, starogardzkiego: ks. Józef Pick. Patronat medialny objęli Diecezjalne Radio Głos oraz Dziennik Bałtycki.
          W turnieju wzięło udział 29 uczniów z 10 szkół z terenu dekanatu skarszewskiego, starogardzkiego i zblewskiego. Nasze finalistki zajęły bardzo wysokie miejsca. Marika Mindziul 1 pkt. przegrała III miejsce, więc zajęła IV miejsce, Julia Woźniak – VII miejsce, a Ania Wensierska miejsce XIII. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki. Również podziękowanie dla naszej szkoły. Jeszcze raz gratulujemy naszym dziewczętom!


Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny ...
Autor: Z. Bigilski   
22.05.2015.Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 640
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.