Losowy obraz

DSCN0026.JPG
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
Dzień Życzliwości
Autor: M. Dąbrowska   
27.11.2015.

          Dzień Życzliwości w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim


          23 listopada – trochę spóźnieni z obchodzeniem tego święta- ale nie mniej chętni do świętowania Dnia Życzliwości, przyszliśmy do szkoły. Na pierwszych lekcjach uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację na temat życzliwości przygotowaną przez uczennice klasy I gimn. Julię Różańską, Aleksandrę Brzezińską, Alicję Forc, Dominikę Plonę, Karolinę Sturmowską. W czasie prezentacji dla klas młodszych dziewczyny nauczyły maluchy nowej wersji piosenki „Taki mały, taki duży może miłym być”. Prawdziwym szlagierem tego dnia była piosenka o trzech słówkach za małe trzy grosze. Wszyscy je znamy – dziękuję, przepraszam i proszę. „To przecież niewiele kosztuje, gdy powiesz uprzejmie – dziękuję” – śpiewaliśmy na apelu, który odbył się później. Na nim szarfami zostali udekorowane Królowe i królowie Życzliwości z poszczególnych klas. Uczniowie otrzymali również na pamiątkę dyplomy. Mamy nadzieje, że zachowają je na pamiątkę, bo taki tytuł nie każdy może otrzymać. A wyróżnieni przez swoich kolegów to uczniowie: z oddziału przedszkolnego Hubert Balicki i Milena Jankowska; z klas I- III: Mateusz Raczkowski, Natalia Cabaj, Oliwier Groth, Paulina Jurczyk, Kamil Jankowski, Laura Celej, Szymon Jankowski, Natalia Jurczyk, Miłosz Borkowski, Agata Woźniak; z klas IV-VI: Maciej Netz, Patrycja Paprocka, Nikodem Bielang, Oliwia Porazik, Dawid Borzyszkowski, Sandra Chociaj ; natomiast z gimnazjum: Karol Cerowski, Alicja Forc, Jacek Szramka, Aleksandra Drywa, Patryk Bogacz, Paulina Szumacher.           Na apelu zostali również nagrodzeni uczniowie biorący udział w konkursie na najpiękniejszą dynię. Dynie były tak piękne, że nie można było żadnej nagrodzić, stąd komisja zdecydowała się tylko na wyróżnienia. Otrzymali je: Ola Jurczyk, Paulina Jurczyk, Ola Różańska, Filip Płoszyński, Kacper Gnutek, Dominik Gnutek, Dominik Berak, Amelia Manszewska, Szymon Milewski, Marcel Reszczyński, Oskar Cabaj.
          Wszystkie buzie na apelu były uśmiechnięte, tak jak buźki, które uczniowie otrzymali od swoich koleżanek z SU – Kasi Lamczyk i Ani Wensierskiej. W przygotowaniu Dnia Życzliwości oprócz wymienionych uczennic brały jeszcze udział uczennice klasy II – Aleksandra Różańska, Michalina Burczyk i Daria Gabig.
          A nasza szkoła jest od tego dnia bardzo kolorowa. W Szkolnym Ogrodzie Życzliwości uczniowie przyczepili kwiaty z pozdrowieniami i życzeniami dla swoich kolegów. Na korytarzu można również przeczytać klasowe Dekalogi Człowieka Życzliwego. Życzymy wszystkim uczniom, by Dzień Życzliwości trwał dla nich cały rok.
         
M. Dąbrowska
         

 
Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
Autor: H. Jankowska   
17.11.2015.


          Dnia 7 listopada 2015 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie odbył się II Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Zespół Szkół Publicznych w Kleszczewie reprezentował zespół muzyczny „Źródło”, który zajął I MIEJSCE w kategorii: PIEŚŃ - ZESPOŁY, CHÓRY GRUPY MUZYCZNE,
          W kategorii:

          POEZJA KL.IV – VI naszą szkołę reprezentowały:
          Roksana Richert - II MIEJSCE oraz Julia Szatkowska – WYRÓŻNIENIE.

          POEZJA - MŁODZIEŻ I DOROŚLI
          Marta Chociaj z kl. II g. - I MIEJSCE

          Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów konkursu, a w szczególności do księdza Andrzeja Talińskiego pomysłodawcy i konferansjera, dzięki któremu nie odczuwaliśmy tremy oraz do dyrekcji i nauczycieli z ZKiW w Starej Kiszewie za gościnność i miłą atmosferę.

Hanna Jankowska
 
11 listopada
Autor: M. Glaner   
11.11.2015.
          Święto Niepodległości w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim


          10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczcili 97 rocznicę odzyskania niepodległości uroczystą akademią. Wszyscy odświętnie ubrani, na piersi z biało – czerwonym kotylionem, który otrzymali od gospodarza uroczystości – klasy II gimnazjum.
          Apel rozpoczął się „Pieśnią Konfederatów” w wykonaniu szkolnego chóru „Źródło”. Pieśń tę nasz chór zaprezentował w sobotę, 07.11.15 roku, na II Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Starej Kiszewie, zajmując I miejsce
          Następnie klasa II gimnazjum zabrała wszystkich w krótką podróż po kartach historii Polski. Uczniowie przypomnieli czas zaborów, próby odzyskania wolności przez Polaków, a wreszcie okres pierwszej wojny światowej – czas bólu, trudnych wyborów, ale i nadziei na niepodległy byt naszego państwa. Emocje związane z tym okresem w dziejach naszej historii podkreślały pełne nostalgii pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Zwieńczeniem oczekiwań Polaków był dzień 11 listopada 1918 – po 123 latach niewoli naród polski odzyskał niepodległość! I chociaż rocznica upamiętniająca ten dzień jest świętem radosnym, w którym celebrujemy zwycięstwo, to skłania nas także do zadumy i refleksji nad historią Polski. Pragniemy tego dnia złożyć hołd tym, którzy za naszą wolność walczyli i nie wahali się oddać życia za marzenie o wolnej Polsce. Zastanawiamy się, co to znaczy być Polakiem i jak rozumiemy słowo patriotyzm.
          Na zakończenie cała szkoła zaśpiewała „Rotę”, pieśń jednoczącą wszystkich Polaków, przypominającą, że siła narodu tkwi w jego jedności i kultywowaniu tradycji.
         
Monika Glaner
         
Autor zdjęć: Maciej Kubik

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 640
© 2024 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.