Losowy obraz

P1150015.JPG
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
Święto Patrona naszej szkoły ...
Autor: Z. Bigilski   
30.10.2014.


          W piątek 24 października w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim obchodziliśmy Święto naszego Patrona – Jana Pawła II, jak wiemy od 27 kwietnia br. Świętego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował ks. Proboszcz Edward Kampen. Na początku Eucharystii, dzieci i młodzież wspominały naszego Wielkiego Rodaka krótkim przedstawieniem przeplatanym pieśnią i piosenką. Również ksiądz podkreślał w homilii tegoroczne przesłanie XIV Dnia Papieskiego, którego hasło brzmi: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Świętymi tzn. szczęśliwymi, radosnymi, dobrymi, uśmiechniętymi - podkreślał. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki.
          Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po powitaniu całej społeczności szkolnej przez prowadzącą Weronikę Morawiec, odśpiewaliśmy nasz Hymn Szkoły. Warto podkreślić słowa refrenu, które brzmią:
          Życie jest obowiązkiem – spełnij go,
          Życie jest piękną perła – nie niszcz jej.
          Tym hasłem budować chcę Twój świat i mój,
          Tajemnice nauki – to skarby.

          Następnie Dyrektor Szkoły, tym uczniom jak zapowiedziała Weronika, którzy swoją postawą naśladują naszego Patrona wręczył stypendia.
          Teraz przyszedł czas na prezentację multimedialną, którą prowadząca uroczystość tak zapowiedziała: „Prezentacja, którą za chwilkę obejrzymy przypomni nam jak w wielu obszarach, dziedzinach życia ludzkiego był widoczny nasz Ojciec Święty. Starsi zapewne odświeżą sobie znane im już sceny z dzieciństwa, młodości czy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz Jego niezwykłej charyzmy. A młodsi też będą mogli usłyszeć, co Papież odpowiadał dzieciom na ich dziwne pytania. Czy to możliwe, że Papież bił się z dziewczynami?! Zobaczymy? A wszystko przeplatane piosenką, zdjęciami, wspomnieniami, przemówieniami czy cytatami. Zapraszam do obejrzenia filmu.
          Wszyscy z wielką uwagą śledzili, co pojawiało się na ekranie, a po zakończeniu gromkimi brawami wyrazili radość z tego, co zobaczyli, usłyszeli, przeżyli. Nawet pojawiły się łzy, ale zapewne ze szczęścia.
          Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów, które wcześniej zorganizowali katecheci. Klasy „0” i I – III szkoły podstawowej w pracy plastycznej przedstawiali Świętego Jana Pawła II jako Patrona Rodzin. Uczniowie wykonali wiele prac, które mogliśmy obejrzeć na przygotowanej dekoracji i w związku z tym, dużo uczniów zostało nagrodzonych. Dla klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum konkurs dotyczył biografii naszego Patrona. Był to konkurs międzyklasowy, którego wyniki przedstawiają się następująco:
          I miejsce w kategorii klas szkoły podstawowej zajęła klasa V, a w kategorii klas gimnazjalnych, I miejsce zajęła klas III. Gratulujemy! Nagrody jednak otrzymali wszyscy uczniowie.
          Ostatni element naszej uroczystości to pięknie zaśpiewana przez wszystkich uczestników tego święta, pieśń w wersji karaoke – „Barka”. Wierzymy, że Ojciec Święty na pewno ją usłyszał.
         


Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
Ślubowanie klas pierwszych ...
Autor: N. Nadolska H. Jankowska   
30.10.2014.


          Dnia 3 października 2014 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym 28 pierwszaków zdało śpiewająco swój pierwszy egzamin na ucznia szkoły podstawowej.
          Tego dnia dzieci wraz z rodzicami pojawili się w szkole. Wyjątkowa atmosfera oraz radość dzieci już od samego rana dały się odczuć wszystkim obecnym osobom w szkole. O godz. 9:00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Dzieci zaprezentowały przepiękną część artystyczną, podczas której nie zabrakło humoru. Wierszyki, piosenki oraz zabawne układy taneczne mile zaskoczyły zgromadzonych gości. Dzieci bardzo odważnie zaprezentowały zdobyte podczas ostatnich tygodni umiejętności.
          Po zakończonych występach Pan dyrektor pasował dzieci na uczniów klas pierwszych. Przypieczętowaniem wydarzenia było odciśnięcie kciuka w kronice szkolnej. Na zakończenie uroczystości rozdano dzieciom przepyszne smakołyki w postaci ,,rożka obfitości”, wykonano pamiątkowe zdjęcia, a następnie wszyscy udaliśmy się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
          Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, każda z klas pierwszych wraz z wychowawcą zasadziła na terenie szkoły drzewko.
          Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom i obsłudze za okazaną pomoc. Natomiast wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce oraz nieustannej radości z bycia uczniem.
         
         
         


Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!
 
Jesienny Koncert ...
Autor: M. Mischke   
25.10.2014.

Jesienny koncert Zespołu AKORD w Kleszczewie Kościerskim ...

Zapraszamy
do galerii zdjęć !!!

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 44 z 640
© 2023 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.