Losowy obraz

okrojone37.jpg
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
W planetarium
Autor: Bahr Z.   
18.04.2008.
Image

Poznajemy Toruń !!!

We wrześniu gimnazjaliści wybrali się na wycieczkę do Torunia. W ramach realizacji projektu "Za ręke z Einsteinem" mieli możliwość poznać zagadnienia związane z astronomią. Zobaczyć teleskopy i radioteleskopy, sterować modelem statku kosmicznego oraz bliżej zapoznać się z pracami prowadzonymi przez astronomów.
Zwiedzając miasto poznawali również historię Torunia. Jedną z atrakcji był własnoręczny wypiek pierników w domu Kopernika.

Image
 
Wrześniowe wycieczki
Autor: Kulas K.   
18.04.2008.

Szkolne wycieczki !!!

22 września byliśmy w obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Było to dla nas niezwykłe przeżycie. Z powagą i zaciekawieniem przekroczyliśmy bramy śmierci obozu Stutthof. Mieliśmy już świadomość, że tą drogą przez kilka lat szli więźniowie i że często była to ostatnia brama, którą przekraczali. Relacja przewodnika i jego opowieści o warunkach życia jeńców oraz widok baraków i komory gazowej bardzo nas poruszyły. Sterty butów, drewniane prycze, metalowe miski, zdjęcia, listy więźniów. Takich obrazów się nie zapomina. I my nie zapomnimy, ze w tym obozie mieszka hańba, bo to ludzie ludziom zgotowali taki los.

Image

W ostatnią sobotę września byliśmy na szkolnej wycieczce na Kaszubach. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wysłuchaliśmy tam opowieści o życiu J.Wybickiego, obejrzeliśmy zgromadzone eksponaty i posłuchaliśmy szelestu liści niezwykle starych drzew - 400 lat to sporo nawet dla dębu.
Potem pojechaliśmy do Szymbarku. Tam stanęliśmy zadziwieni przed najdłuższą deską świata. Weszliśmy również do domu Sybiraka i do wagonów, którymi wywożono Polaków na odległą Syberię. Przeżyliśmy też nalot w bunkrze. O zawrót głowy przyprawił nas dom postawiony odwrotnie tzn. "na dachu".
Z Szymbarku udaliśmy się do Wieżycy. Weszliśmy na wieżę widokową. Z niej podziwialiśmy przepiękną panoramę Kaszub.

 
Muzyka świata
Autor: Marek M.   
18.04.2008.
Image

Koncert !!!

W środę 12 września ramach programu wyrównywania szans gościliśmy w szkole artystów muzyków z Agencji Artystycznej "Musicus". Artyści przyjechali do nas z pierwszym koncertem z cyklu "Witajcie w świecie dźwięków, piosenek oraz instrumentów". Koncerty będą odbywały się raz w miesiącu. Pierwszy z nich opowiadał o muzyce, śpiewie i tańcach krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych i Argentyny.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 601 - 604 z 640
© 2020 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.