Losowy obraz

PB060024.JPG
powered_by.png, 1 kB

Aktualności !!!
Studenci w Kleszczewie
Autor: Ejsmond J.   
18.04.2008.
Image

Studenci politechniki w Kleszczewie.

Dnia 06.06.2007 w naszej szkole odbyły się pokazy i doświadczenia z fizyki oraz prezentacje multimedialne z matematyki przygotowane przez studentów Politechniki Gdańskiej w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem". Młodzież klas gimnazjalnych bardzo aktywnie uczestniczyła w tych pokazach, samodzielnie przeprowadzała doświadczenia pod kierunkiem studentów.

Image
 
Bałtycki Festiwal Nauki
Autor: Bahr Z.   
18.04.2008.

 

 "V Bałtycki Festiwal Nauki"

24 maja uczniowie z I i II klas gimnazjalnych brali udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki organizowanym na Politechnice Gdańskiej. Na dziedzińcu uczelni byli świadkami   Imageróżnych doświadczeń fizycznych:

  - wyładowań atmosferycznych,
  - podziału sześciokąta,
  - napedów z użyciem energii świetlnej,
  - wpływu helu na głos ludzki,
  - rozchodzenia sie fal,
  - działania wahadła matematycznego itd.

Uczniowie zwiedzili również czytelnie Politechniki oraz oglądali prace studentów z wydziału architektury. Bardzo ciekawy był wykład "Leczenie złamanych serc i nieszczelnych pecherzy". Pracownicy politechniki zademonstrowali działanie przyrządu do podtrzymywania akcji serca w czasie operacji, a także pokazali jak kształtować cewkę moczową przed niekontrolowanym wyciekiem. Na wydziale mechanicznym uczniowie podziwiali pojazd wykonany przez studentów oraz spotkanie z mechatroniką.
Wyjazd okazał się wielkim przeżyciem, wzbogacającym wiedzę i zainteresowania naukami technicznymi wśród uczniów.

 
Fizyk pod wodą
Autor: Bahr Z.   
18.04.2008.
Image

Nurkowanie i nie tylko !!!

W sobotę 19 maja Politechnika Gdańska w ramach programu "Za rękę z Einsteinem" zorganizowała dla gimnazjalistów wykład połączony z prezentacją "Fizyk pod wodą - o nurkowaniu i nie tylko". Uczniowie podczas wykładu i pokazu dowiedzieli się, jak regulować parametry, które mają wpływ na nurkowanie, przedstawiono informacje o ciśnieniu hydrostatycznym. Z prawdziwą fascynacją można było obejrzeć świat podwodny oraz zmieniającą się w nim kolorystykę. Gimnazjaliści doszli do wniosku, że nurkowanie nie jest trudne jeżeli przestrzega się praw fizyki.

 

 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 605 - 608 z 640
© 2020 - 2000 ZSP Kleszczewo Kościerskie :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.